Kapela Dudziarska MANUGI z Bukówca Górnego

Tomasz Kiciński -szef kapeli, dudy, skrzypce, śpiew Michał Mocek - skrzypce, śpiew Zbigniew Kasperski - skrzypce, śpiew Patryk Szulc - dudy, śpiew

Kapela "Manugi" gra muzykę autentyczną, przygrywając do tańca bukówieckim zespołom regionalnym. Koncertuje też samodzielnie. Grywa na weselach, zabawach, wieczorkach. Są laureatami wielu nagród w kraju jak i za granicą, jednak najważniejsza to Nagroda im. Oskara Kolberga w 2006r. Zafascynowani i zainspirowani muzyką i tradycjami innych regionów, chętnie próbują nowych dźwięków, często w poszerzonym składzie o skrzypce sekund, bębenek lub kontrabas. Otwarci i chętni do współpracy przy wyszukanych projektach etnicznych. Tomasz Kiciński - szef kapeli, uczeń Edwarda Ignysia legendy dudziarstwa wielkopolskiego, instrumentalista, instruktor gry na dudach i skrzypcach - ponad 60 uczniów, budowniczy dud, od małego zafascynowany muzyką ludową. Zanim opanował dudziarstwo i muzykę wielkopolski, poprzez Polskie Radio urzekła go góralszczyzna i muzyka karpat, którą śmiało po 40 latach może realizować, spotykając się poprzez festiwale, obcując z tymi kulturami. Komponuje utwory, bawi się muzyką. 

Źródłem jest tradycja, przekaz ustny od  pradziadów. Grają autentyczną muzykę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ale nie tylko! Chcą się rozwijać, często zafascynowani innymi regionami Polski wyszukują nowych form, nadając nowy charakter muzyce dudziarskiej w poszerzonym składzie instrumentalnym. Najczęściej sięgają do góralszczyzny, muzyki Karpat, Irlandii, Szkocji czy Indii skąd wywodzą się dudy.